Yozgat Ramazan İmsakiyesi 2021 - Yozgat Sahur ve İftar Vakitleri

Yozgat iftar vakti hangi saate denk geliyor? Yozgat için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Yozgat imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Kutlu saatlere yeniden varmak, dakikaları yıllara bedel günlere ermek üzereyiz. Geçen seneden beri beklediğimiz misafir sonunda tekrar geldi. Ramazan günleri müslümanları bir birlerine yakınlaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı merhamet, ortası bağışlanma ve sonu da cehennem azabından kurtulma ayıdır. Yüce Rabbimizin biz müslümanların üzerine şart kıldığı oruç vazifesinin yükümlülüğünü yerine getirmek isteyen mü'minler bu farizenin şartlarını etraflıca bilmeli ve bu kurallara göre hareket etmelidir.

Oruç ibadeti imsak saatinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından önce oruç tutan insanların yediği yemeğe sahur yemeği adı verilir. Sahur yapıldıktan sonra, imsak vakti ezan okunduktan sonra oruca niyet edilir ve akşam ezanına kadar bir şey yeyip içilmez. Akşam ezanı okunduğunda ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar saati adı verilmektedir.

Bu konumuzda Yozgat şehri için Diyanet İşleri Başkanlığının tespit edilmiş iftar ve sahur vakitlerine erişebilirsiniz.

Rabbimiz şimdiden herkesin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce dergahında makbul etsin.

Yozgat İmsakiyesi 2021​

yozgat imsakiye


Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Yozgat için Bayram Namazı vakti : 06:01

Sayfamızdaki bilgiler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst