Kurallar

Her sitenin olduğu gibi, HarbiForum’un da kendine özgü kuralları mevcuttur. Bu kurallar Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre düzenlenmiştir. Bu siteye üye olan herkes bu kurallar çerçevesinde hareket etmek zorundadır. Sevgi ve saygı çerçevesinde nahif bir ortam oluşturmak asıl düsturumuzdur.

Kurallarımızı size özetle anlatmak gerekirse; Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve etik değerlere aykırı her türden içerik HarbiForum içerisinde bulunamaz. Bu tür içerikleri siteye eklemekte ısrar eden üyeler ise forumdan uzaklaştırılırlar.

A. Üyelik

 1. Küfür hakaret ve reklam içeren kullanıcı adı kullanmak kesinlikle yasaktır.
 2. Küfür hakaret ve reklam içeren imza ve avatar kullanmak kesinlikle yasaktır.
 3. Üye olurken mutlaka geçerli bir mail adresi verilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde aktivasyon işlemini gerçekleştiremezsiniz.
 4. Üye olurken mutlaka geçerli bir doğum tarihi kullanılması gerekmektedir.

B. Genel Kurallar ve Yaptırımlar

 1. Toplumumuzda “belden aşağı” olarak tabir edilen kelimeler ve küfürler; kullanıcı adı, avatar, imza ve mesajlarda kesinlikle kullanılamaz. İlk etapta bu kuralı ihlal eden üyeler uyarılır, mesajları yöneticliler tarafından düzeltilir. Bu kuralı ihlal etmeye devam eden üyeler forumdan atılır ve ihlale sebep olan mesajları silinir.
 2. Reklam ve tanıtım yazısı içeren her türden içerik forumdan atılma sebebidir.
 3. Konulara gereksiz cevap veren, konuyu dağıtan, “cıvıklaştıran” ve ortamı “seviyesizleştiren” üyelerin mesajları silinecek ve uyarılacaklardır. Belirli bir uyarı seviyesine ulaşan üyeler forumdan atılacaktır. Yöneticiler, bunun tekrarlanması halinde uyarının en üst seviyeye ulaşmasını beklemeden de üyeyi tamamen forumdan uzaklaştırabilir.
 4. Sitemizi her kesimden Türkçe dilini konuşan insanların takip ettiğini unutmayınız. Genç arkadaşlar, bayanlar, anneler ve babalar HarbiForum'da bilgi almak için geziniyorlar. Lütfen yazışmalarınızı yaparken bunları göz önünde bulundurmaya özen gösterin. Bozuk Türkçe ile yazılmış mesajlar uyarılmadan silinecektir. Eğer üye, ısrarla bozuk Türkçe ile mesaj yazmaya devam ederse forumdan atılacaktır.
 5. Alışveriş ilanları kesinlikle yasaktır. Bu türden mesajlar incelendikten sonra haber verilmeksizin silinecektir.

C. Konular ve Mesajlar

 1. Yukarıda da belirttiğimiz gibi yazdığınız yazılar okunaklı ve Türkçe yazım kurallarına riayet edilerek yazılmalıdır.
 2. Konular ve mesajlar eleştiri içerebilir ancak; hakaret, küfür, tehdit, nefret söylemi, hedef gösterme ve kişi haklarını rencide edecek tarzdan mesajlar göndermek yasaktır. Bu şekilde mesaj gönderen üyeler uyarı ceza puanları ile ikaz edilir. Uyarı eşiğini aşan üyeler forumdan süreli veya süresiz şekilde uzaklaştırılır.
 3. Hukuka, yasalara ve etik değerlere önem veren bir site olmamız hasebiyle; kanunlara aykırı her türden içeriği sitemizde görmek istemiyoruz. Ve bu türden mesajları uyarmaksızın silmekteyiz. Korsan yazılım bağlantıları, müstehcan içerik, silah ve patlayıcı tanıtımı, şiddet içeren görüntü, ırkçılık, korsanlık ve ağ kırma faaliyetleri, kumar ile alakalı içerik, uyuşturucu madde kullanımını özendiren içerik, tütün ve alkol satışına teşvik eden içerik ve reçeteli ilaçların satışına yönelik içerik sitemizde bulunamaz. Bu türden içerikler bizim kırmızı çizgilerimizdir. Çizgiyi aşan üyelerin mesajları silinir, üyelikleri dondurulur ve talep edilmesi halinde içeriği giren kullanıcının IP log bilgileri kolluk ve mahkeme yetkilileri ile paylaşılabilir.
 4. Açacağınız konuları uygun bölümlere açmalısınız. Forumumuz buna göre kategorize edilmiştir.
 5. Açmak istediğiniz konunun daha evvel forumda olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bunu yeni konu ekleme sayfasından kolayca yapabilirsiniz.
 6. Sitemize herkes üye olabilir ve üyeler tarafından oluşturulan içerikler hiç bir ön inceleme süzgecine tabi tutulmadan, direkt olarak konu ve mesajları yazanlar tarafından yayına alınır. 5651 sayılı Bilişim Suçları Kanunu'na göre her mesajın içeriğinden sadece ve sadece yazıyı yazan kişiler sorumludur. Mesaj içeriklerinden dolayı HarbiForum moderatörleri ve yöneticileri sorumlu tutulamaz.
Üst