Nevşehir Ramazan İmsakiyesi 2021 - Nevşehir Sahur ve İftar Vakitleri

Nevşehir iftar vakti hangi saate denk geliyor? Nevşehir için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Nevşehir imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Kutlu demlere doğru gene tatmak üzereyiz. Geçen seneden beri hasret kaldığımız sevgili sonunda şerefyab oldu. Ramazan ayı bireyleri bir birlerine yaklaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu da cehennemden halas olma ayıdır. Cenab-ı Allah'ın bizlerin üzerine şart kıldığı oruç görevinin sorumluluğunu îfâ etmek isteyen müslümanlar bu ibadetin kural ve kaidelerini detaylı şekilde anlamalı ve bu kurallara göre hareket etmelidir.

Oruç saati imsak vaktinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından önce oruç tutan mü'minlerin yediği yemeğe sahur yemeği denir. Sahur yapıldıktan sonra, imsak vakti ezan okununca niyet edilir ve akşam ezanına dek bir şey yenip içilmez. Akşam ezanı olduğunda ise iftar yemeği yenir. Bu vakte iftar vakti adı verilmektedir.

Burada Nevşehir şehri için Diyanet İşleri Başkanlığınca hesaplanmış iftar ve sahur saatlerine ulaşabileceksiniz.

Mevlam şimdiden hepinizin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce katında makbul eylesin.

Nevşehir İmsakiyesi 2021​

nevşehir imsakiye

Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Nevşehir için Bayram Namazı vakti : 06:03

Sayfamızdaki bilgiler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinden elde edilmiştir.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst