Siirt Ramazan İmsakiyesi 2021 - Siirt Sahur ve İftar Vakitleri

Siirt iftar vakti hangi saate denk geliyor? Siirt için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Siirt imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Hayır dolu günlere doğru gene tatmak üzereyiz. Bir senedir özlem duyduğumuz misafir elhamdülillah kapımızı yine çaldı. Ramazan günleri mü'minleri bir birlerine yaklaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı esirgeme, ortası bağışlanma ve sonu da cehennemden halas olma ayıdır. Allahü Teala'nın bizim üzerine farz kıldığı oruç vazifesinin yükümlülüğünü yerine getirmek isteyen mü'minler bu farizenin kural ve kaidelerini iyice anlamalı ve bu kurallara göre hareket etmelidir.

Oruç saati imsak vaktinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutmak isteyen mü'minlerin yediği yemeğe sahur yemeği adı verilir. Sahur yapıldıktan sonra, imsak vakti ezanla birlikte oruç için niyet edilir ve akşam ezanı okununcaya kadar hiç bir şey yiyip içilmez. Akşam ezanı okununca ise iftar yemeği yenir. Bu vakte iftar saati denir.

Burada Siirt şehri için Diyanet İşleri Başkanlığının tespit edilmiş iftar ve sahur vakitlerine ulaşabilirsiniz.

Rabbimiz şimdiden hepimizin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce katında makbul eylesin.

Siirt İmsakiyesi 2021​

siirt imsakiye


Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Siirt için Bayram Namazı vakti : 05:36

Sayfamızdaki saat bilgisi Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 
Üst