Mardin Ramazan İmsakiyesi 2021 - Mardin Sahur ve İftar Vakitleri

Mardin iftar vakti hangi saate denk geliyor? Mardin için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Mardin imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Mübarek demlere doğru yeniden kanat çırpıyoruz. Geçtiğimiz yıldan beri yolunu gözlediğimiz konuk sonunda tekrar şeref buyurdu. Ramazan günleri müslümanları bir birine yakınlaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı merhamet, ortası bağışlanma ve sonu da cehennem azabından halas olma ayıdır. Yüce Rabbimizin biz müslümanların üzerine farz kıldığı oruç görevinin yükümlülüğünü yerine getirmek isteyen müslümanlar bu görevin rükunlarını iyice anlamalı ve bu kurallara göre hareket etmelidir.

Oruç ibadeti imsak saatinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutan müslümanların yediği yemeğe sahur yemeği adı verilir. Sahur yemeği yenip, imsak vakti ezan okunduktan sonra oruca niyet edilir ve akşam ezanı okununcaya kadar bir şey yiyip içilmez. Akşam ezanı olduğunda ise iftar yemeği yenir. Bu vakte iftar saati denir.

Burada Mardin şehri için Diyanet İşleri Başkanlığınca tespit edilen iftar ve sahur saatlerine erişebilirsiniz.

Rabbim şimdiden hepimizin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce katında kabul eylesin.

Mardin İmsakiyesi 2021​

mardin imsakiye


Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Mardin için Bayram Namazı vakti : 05:42

Sayfamızdaki saat bilgisi Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 
Üst