Uşak Ramazan İmsakiyesi 2021 - Uşak Sahur ve İftar Vakitleri

Uşak iftar vakti hangi saate denk geliyor? Uşak için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Uşak imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Bereketli anlara doğru yine girmek üzereyiz. Geçtiğimiz yıldan beri yolunu gözlediğimiz konuk elhamdülillah kapımızı yine çaldı. Ramazan günleri kişileri bir birlerine yaklaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı merhamet, ortası bağışlanma ve sonu da cehennem azabından kurtuluş ayıdır. Allahü Teala'nın biz müslümanların üzerine şart kıldığı oruç farîzesinin yükümlülüğünü edâ etmek isteyen mü'minler bu farizenin kural ve kaidelerini iyice öğrenmeli ve ona göre davranmalıdır.

Oruç ibadeti imsak vaktinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından önce oruç tutmak isteyen müslümanların yediği yemeğin adına sahur yemeği denir. Sahur yemeği yenip, imsak vakti ezan okununca niyet edilir ve akşam ezanı okununcaya kadar bir şey yiyip içilmez. Akşam ezanı vakti girdiğinde ise iftar yemeği yenir. Bu yemeğin yendiği vakte iftar saati adı verilir.

Bu sayfamızda Uşak şehri için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından tespit edilmiş iftar ve sahur saatlerine ulaşabileceksiniz.

Cenab-ı Hakk şimdiden sizlerin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce dergahında makbul eylesin.

Uşak İmsakiyesi 2021​

uşak imsakiye

Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Uşak için Bayram Namazı vakti : 06:25

Konumuzdaki bilgiler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinden elde edilmiştir.

İftar Duası
iftar duası
 
Üst