Kırklareli Ramazan İmsakiyesi 2021 - Kırklareli Sahur ve İftar Vakitleri

Kırklareli iftar vakti hangi saate denk geliyor? Kırklareli için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Kırklareli imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Bereketli saatlere doğru yeniden tatmak üzereyiz. Bir senedir yolunu gözlediğimiz sevgili sonunda tekrar şeref buyurdu. Ramazanın kutlu saatleri kişileri bir birlerine yakınlaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı rahmet, ortası bağışlanma ve sonu da cehennem ateşinden kurtulma ayıdır. Cenab-ı Allah'ın biz müslümanların üzerine şart kıldığı oruç farîzesinin yükümlülüğünü edâ etmek isteyen müslümanlar bu farizenin kural ve kaidelerini detaylı şekilde bilmeli ve ona göre davranmalıdır.

Oruç saati imsak vaktinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutmak isteyen mü'minlerin yediği yemeğe sahur yemeği denir. Sahur yemeği yenip, imsak vakti ezan okununca oruca niyet edilir ve akşam ezanına kadar bir şey yeyip içilmez. Akşam ezanı okunduğunda ise iftar yemeği yenir. Bu yemeğin yendiği vakte iftar saati denir.

Sitemizin bu sayfasında Kırklareli ili için Diyanet İşleri Başkanlığınca hesaplanmış iftar ve sahur vakitlerine erişebileceksiniz.

Rabbim şimdiden tüm mü'minlerin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu katında makbul etsin.

Kırklareli İmsakiyesi 2021​

kırklareli imsakiye

Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Kırklareli için Bayram Namazı vakti : 06:28

Sayfamızdaki saatler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst