Kayseri Ramazan İmsakiyesi 2021 - Kayseri Sahur ve İftar Vakitleri

Kayseri iftar vakti hangi saate denk geliyor? Kayseri için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Kayseri imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Kutlu ufuklara doğru tekradan kanat çırpıyoruz. Geçen seneden beri yolunu gözlediğimiz sevgili sonunda kapımızı yine çaldı. Ramazan günleri insanları bir birlerine yakınlaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı esirgeme, ortası bağışlanma ve sonu da cehennem azabından kurtuluş ayıdır. Yüce Rabbimizin biz müslümanların üzerine farz kıldığı oruç vazifesinin mesuliyetini îfâ etmek isteyen mü'minler bu vazifenin kural ve kaidelerini etraflıca idrak etmeli ve bu kurallara göre hareket etmelidir.

Oruç zamanı imsak vaktinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından önce oruç tutmak isteyen müslümanların yediği yemeğe sahur yemeği denmektedir. Yemek yendikten sonra, imsak vakti ezadan sonra oruca niyet edilir ve akşam ezanına dek hiç bir şey yenip içilmez. Akşam ezanı okunduğunda ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar vakti adı verilmektedir.

Bu konumuzda Kayseri kenti için Diyanet İşleri Başkanlığının hesaplanan iftar ve sahur vakitlerine erişebileceksiniz.

Mevlam şimdiden herkesin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce dergahında kabul etsin.

Kayseri İmsakiyesi 2021​

kayseri imsakiye


Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Kayseri için Bayram Namazı vakti : 06:00

Sayfamızdaki saatler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinden elde edilmiştir.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst