Zonguldak Ramazan İmsakiyesi 2021 - Zonguldak Sahur ve İftar Vakitleri

Zonguldak iftar vakti hangi saate denk geliyor? Zonguldak için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Zonguldak imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Mübarek saatlere doğru bir kez daha giriyoruz. Bir yıldır yolunu gözlediğimiz misafir nihayetinde şerefyab oldu. Ramazan kişileri bir birlerine yakınlaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı merhamet, ortası mağfiret ve sonu da cehennem azabından kurtulma ayıdır. Allahü Teala'nın biz müslümanların üzerine farz kıldığı oruç farîzesinin mesuliyetini edâ etmek isteyen mü'minler bu görevin rukunlarını etraflıca öğrenmeli ve ona göre davranmalıdır.

Oruç ibadeti imsak vaktinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutmak isteyen müslümanların yediği yemeğin adına sahur yemeği denmektedir. Sahur yemeği yenip, imsak vakti ezan okunduktan sonra oruç için niyet edilir ve akşam ezanı okununcaya kadar hiç bir şey yeyip içilmez. Akşam ezanı okununca ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar saati denmektedir.

Bu sayfamızda Zonguldak şehri için Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanmış iftar ve sahur vakitlerine ulaşabileceksiniz.

Allahü Teala şimdiden sizlerin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu katında kabul etsin.

Zonguldak İmsakiyesi 2021​

zonguldak imsakiye


Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Zonguldak için Bayram Namazı vakti : 06:10

Sayfamızdaki saatler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi sitesinden elde edilmiştir.

İftar Duası
iftar duası
 
Üst