Kars Ramazan İmsakiyesi 2021 - Kars Sahur ve İftar Vakitleri

Kars iftar vakti hangi saate denk geliyor? Kars için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Kars imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Feyz dolu anlara doğru yine yaşamak üzereyiz. Bir yıldır özlem duyduğumuz konuk elhamdülillah şerefyab oldu. Ramazanın kutlu saatleri kişileri bir birine yaklaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı merhamet, ortası mağfiret ve sonu da cehennem ateşinden halas olma ayıdır. Yüce Rabbimizin bizlerin üzerine farz kıldığı oruç görevinin mesuliyetini îfâ etmek isteyen müslümanlar bu görevin şartlarını iyice bilmeli ve ona göre davranmalıdır.

Oruç farizesi imsak saatinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutan mü'minlerin yediği yemeğe sahur yemeği denmektedir. Yemek yendikten sonra, imsak vakti ezadan sonra oruca niyet edilir ve akşam ezanına dek hiç bir şey yiyip içilmez. Akşam ezanı vakti girdiğinde ise iftar yemeği yenir. Bu yemeğin yendiği vakte iftar vakti denir.

Bu konumuzda Kars ili için Diyanet İşleri Başkanlığının tespit edilen iftar ve sahur saatlerine erişebilirsiniz.

Mevlam şimdiden hepinizin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce katında kabul etsin.

Kars İmsakiyesi 2021​

kars imsakiye


Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Kars için Bayram Namazı vakti : 05:26

Konumuzdaki bilgiler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden elde edilmiştir.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst