Iğdır Ramazan İmsakiyesi 2021 - Iğdır Sahur ve İftar Vakitleri

Iğdır iftar vakti hangi saate denk geliyor? Iğdır için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Iğdır imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Kutlu zamanlara doğru yine tatmak üzereyiz. Bir yıldır yolunu gözlediğimiz misafir nihayetinde şerefyab oldu. Ramazan günleri bireyleri bir birine yaklaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı rahmet, ortası bağışlanma ve sonu da cehennemden kurtuluş ayıdır. Cenab-ı Allah'ın hepimizin üzerine şart kıldığı oruç vazifesinin sorumluluğunu yerine getirmek isteyen mü'minler bu vazifenin kural ve kaidelerini etraflıca bilmeli ve ona göre davranmalıdır.

Oruç ibadeti imsak vaktinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutmak isteyen insanların yediği yemeğin adına sahur yemeği denmektedir. Sahur yemeği yenip, imsak vakti ezan okunduktan sonra oruca niyet edilir ve akşam ezanı okununcaya kadar bir şey yiyip içilmez. Akşam ezanı okununca ise iftar yemeği yenir. Bu yemeğin yendiği vakte iftar vakti denir.

Sitemizin bu sayfasında Iğdır kenti için Diyanet İşleri Başkanlığınca hesaplanmış iftar ve sahur saatlerine erişebilirsiniz.

Cenab-ı Hakk şimdiden tüm mü'minlerin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu dergahında kabul eylesin.

Iğdır İmsakiyesi 2021​

ığdır imsakiye


Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Iğdır için Bayram Namazı vakti : 05:24

Konumuzdaki bilgiler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi sitesinden elde edilmiştir.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst