Aydın Ramazan İmsakiyesi 2021 - Aydın Sahur ve İftar Vakitleri

Aydın iftar vakti hangi saate denk geliyor? Aydın için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Aydın imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Yine bereketli anlara doğru ilerliyouz. Geçen yıldan beri özlediğimiz misafir elhamdülillah kapımızı çaldı. Ramazan günleri müslümanları bir birine yaklaştıran, rahmet, mağfiret ve cehennemden kurtuluş ayıdır. Yüce Rabbimizin biz müslümanların üzerine şart kıldığı oruç ibadetinin mesuliyetini îfâ etmek isteyen insanlar bu farizenin şartlarını iyice idrak etmelidir.

Oruç farizesi imsak saatinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutan müslümanların yediği yemeğe sahur yemeği denir. Sahur yapıldıktan sonra, imsak vakti ezan okununca niyet edilir ve akşam ezanına dek hiç bir şey yenip içilmez. Akşam ezanı okununca ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar saati denir.

Sitemizin bu sayfasında Aydın ili için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan iftar ve sahur saatlerine erişebilirsiniz.

Mevlam şimdiden sizlerin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce dergahında kabul eylesin.

Aydın İmsakiyesi 2021​

Not: Cep telefonlarınızdan giriyorsanız, tablonun geniş halini görmeniz için telefonunuzu yan çevirmeniz gerekiyor.

aydın imsakiye

Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Aydın için Bayram Namazı vakti : 06:32

Yukarı yer alan veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
37B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
11B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
7B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
10B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
29B
Üst