Tekirdağ Ramazan İmsakiyesi 2021 - Tekirdağ Sahur ve İftar Vakitleri

Tekirdağ iftar vakti hangi saate denk geliyor? Tekirdağ için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Tekirdağ imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Bereketli anlara doğru yeniden yaşamak üzereyiz. Geçtiğimiz yıldan beri hasret kaldığımız sevgili çok şükür kapımızı yine çaldı. Ramazanın kutlu saatleri insanları bir birine yaklaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı merhamet, ortası affedilme ve sonu da cehennemden halas olma ayıdır. Yüce Rabbimizin biz müslümanların üzerine farz kıldığı oruç ibadetinin sorumluluğunu edâ etmek isteyen mü'minler bu ibadetin şartlarını etraflıca anlamalı ve bu kurallara göre hareket etmelidir.

Oruç farizesi imsak saatinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından önce oruç tutan insanların yediği yemeğin adına sahur yemeği denir. Sahur yemeği yenip, imsak vakti ezadan sonra niyet edilir ve akşam ezanı okununcaya kadar hiç bir şey yiyip içilmez. Akşam ezanı okunduğunda ise iftar yemeği yenir. Bu vakte iftar vakti denmektedir.

Burada Tekirdağ şehri için Diyanet İşleri Başkanlığınca tespit edilen iftar ve sahur saatlerine ulaşabilirsiniz.

Mevlam şimdiden sizlerin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce katında kabul eylesin.

Tekirdağ İmsakiyesi 2021​

tekirdağ imsakiye

Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Tekirdağ için Bayram Namazı vakti : 06:28

Sayfamızda yer alan bilgiler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst