Bolu Ramazan İmsakiyesi 2021 - Bolu Sahur ve İftar Vakitleri

Bolu iftar vakti hangi saate denk geliyor? Bolu için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Bolu imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Yeniden mübarek zamanlara doğru giriyoruz. Geçen seneden beri yolunu gözlediğimiz konuk çok şükür tekrar şeref buyurdu. Ramazan günleri mü'minleri bir birine yakınlaştıran, esirgeme, mağfiret ve cehennemden kurtulma ayıdır. Ulu Rabbimizin biz müslümanların üzerine şart kıldığı oruç görevinin mesuliyetini edâ etmek isteyen insanlar bu görevin şartlarını detaylı şekilde bilmelidir.

Oruç saati imsak vaktinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından önce oruç tutmak isteyen insanların yediği yemeğin adına sahur yemeği denir. Sahur yapıldıktan sonra, imsak vakti ezan okununca oruca niyet edilir ve akşam ezanına kadar hiç bir şey yiyip içilmez. Akşam ezanı okununca ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar saati denmektedir.

Sitemizin bu sayfasında Adana kenti için Diyanet İşleri Başkanlığı`nca hesaplanan iftar ve sahur saatlerine ulaşabilirsiniz.

Rabbim şimdiden hepimizin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce dergahında makbul eylesin.

Bolu İmsakiyesi 2021​

bolu imsakiye


Not: Cep telefonlarınızdan giriyorsanız, tablonun geniş halini görmeniz için telefonunuzu yan çevirmeniz gerekiyor.

Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Bolu için Bayram Namazı vakti : 06:12

Yukarı yer alan veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst