Rize Ramazan İmsakiyesi 2021 - Rize Sahur ve İftar Vakitleri

Rize iftar vakti hangi saate denk geliyor? Rize için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Rize imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Mübarek ufuklara doğru bir kez daha giriyoruz. Bir senedir yolunu gözlediğimiz sevgili çok şükür kapımızı yine çaldı. Ramazan ayı bireyleri bir birine yakınlaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı esirgeme, ortası mağfiret ve sonu da cehennem ateşinden kurtuluş ayıdır. Yüce Rabbimizin hepimizin üzerine farz kıldığı oruç ibadetinin yükümlülüğünü îfâ etmek isteyen mü'minler bu görevin kural ve kaidelerini iyice anlamalı ve ona göre davranmalıdır.

Oruç zamanı imsak saatinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından önce oruç tutmak isteyen mü'minlerin yediği yemeğin adına sahur yemeği denir. Sahur yapıldıktan sonra, imsak vakti ezan okununca niyet edilir ve akşam ezanına dek bir şey yeyip içilmez. Akşam ezanı okununca ise iftar yemeği yenir. Bu yemeğin yendiği vakte iftar saati adı verilmektedir.

Sitemizin bu sayfasında Rize şehri için Diyanet İşleri Başkanlığının hazırlanmış iftar ve sahur saatlerine ulaşabileceksiniz.

Cenab-ı Allah şimdiden sizlerin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu dergahında kabul etsin.

Rize İmsakiyesi 2021​

rize imsakiye


Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Rize için Bayram Namazı vakti : 05:36

Sayfamızda yer alan bilgiler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst