Erzincan Ramazan İmsakiyesi 2021 - Erzincan Sahur ve İftar Vakitleri

Erzincan iftar vakti hangi saate denk geliyor? Erzincan için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Erzincan imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Gönlümüzü kıpır kıpır attıran o kutlu günler geldi çattı. Geçtiğimiz yıldan beri yolunu gözlediğimiz konuk elhamdülillah kapımızı çaldı. Ramazan mü`minleri bir birlerine yaklaştıran, esirgeme, affedilme ve cehennemden kurtuluş ayıdır. Yüce Allahımızın bizlerin üzerine farz kıldığı oruç farizesinin sorumluluğunu edâ etmek isteyen mü`minler bu farizenin nasıl yapıldığını detaylı şekilde idrak etmelidir.

Oruç farizesi imsak vaktinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutmak isteyen mü`minlerin yediği yemeğe sahur yemeği adı verilir. Sahur yapıldıktan sonra, imsak vakti ezanla birlikte niyet edilir ve akşam ezanı okununcaya kadar hiç bir şey yeyip içilmez. Akşam ezanı okununca ise iftar yemeği yenir. Bu vakte iftar vakti adı verilmektedir.

Bu konumuzda Erzincan şehri için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından tespit edilen iftar ve sahur saatlerine ulaşabilirsiniz.

Mevlam şimdiden hepinizin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu dergahında kabul etsin.

Erzincan İmsakiyesi 2021​

erzincan imsakiye


Not: Cep telefonlarınızdan giriyorsanız, tablonun geniş halini görmeniz için telefonunuzu yan çevirmeniz gerekiyor.

Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Erzincan için Bayram Namazı vakti : 05:42

Yukarı yer alan veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst