Aksaray Ramazan İmsakiyesi 2021 - Aksaray Sahur ve İftar Vakitleri

Aksaray iftar vakti hangi saate denk geliyor? Aksaray için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Aksaray imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Mübarek ufuklara doğru yine giriyoruz. Geçen yıldan beri gelmesini istediğimiz sevgili elhamdülillah tekrar şeref buyurdu. Ramazan ayı mü'minleri bir birine yaklaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı esirgeme, ortası mağfiret ve sonu da cehennemden halas olma ayıdır. Cenab-ı Hakk'ın hepimizin üzerine şart kıldığı oruç görevinin yükümlülüğünü yerine getirmek isteyen insanlar bu farîzenin nasıl yapıldığını iyice öğrenmeli ve ona göre davranmalıdır.

Oruç ibadeti imsak saatinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutan insanların yediği yemeğin adına sahur yemeği adı verilir. Sahur yemeği yenip, imsak vakti ezanla birlikte niyet edilir ve akşam ezanına kadar hiç bir şey yiyip içilmez. Akşam ezanı okunduğunda ise iftar yemeği yenir. Bu vakte iftar vakti denir.

Burada Aksaray ili için Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanmış iftar ve sahur saatlerine erişebilirsiniz.

Cenab-ı Hakk şimdiden hepimizin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce katında kabul etsin.

Aksaray İmsakiyesi 2021​

aksaray imsakiye


Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Aksaray için Bayram Namazı vakti : 06:07

Konumuzda bulunan veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst