İzmit Ramazan İmsakiyesi 2021 - İzmit Sahur ve İftar Vakitleri

İzmit iftar vakti hangi saate denk geliyor? İzmit için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre İzmit imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Hayır dolu demlere doğru bir kez daha girmek üzereyiz. Bir senedir özlem duyduğumuz konuk elhamdülillah tekrar şeref buyurdu. Ramazanın kutlu saatleri insanları bir birlerine yakınlaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı merhamet, ortası affedilme ve sonu da cehennem azabından kurtulma ayıdır. Cenab-ı Allah'ın hepimizin üzerine farz kıldığı oruç vazifesinin sorumluluğunu îfâ etmek isteyen insanlar bu vazifenin rukunlarını detaylı şekilde bilmeli ve bu kurallara göre hareket etmelidir.

Oruç zamanı imsak vaktinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından önce oruç tutmak isteyen mü'minlerin yediği yemeğe sahur yemeği denir. Sahur yemeği yenip, imsak vakti ezanla birlikte oruç için niyet edilir ve akşam ezanına kadar bir şey yeyip içilmez. Akşam ezanı vakti girdiğinde ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar vakti denir.

Bu konumuzda İzmit şehri için Diyanet İşleri Başkanlığınca hesaplanan iftar ve sahur vakitlerine ulaşabilirsiniz.

Mevlam şimdiden tüm mü'minlerin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu dergahında makbul etsin.

İzmit İmsakiyesi 2021​

izmit imsakiye


Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
İzmit için Bayram Namazı vakti : 06:19

Yukarıdaki veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden elde edilmiştir.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst