Ordu Ramazan İmsakiyesi 2021 - Ordu Sahur ve İftar Vakitleri

Ordu iftar vakti hangi saate denk geliyor? Ordu için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Ordu imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Bereketli günlere doğru gene tatmak üzereyiz. Geçen seneden beri özlediğimiz sevgili çok şükür kapımızı yine çaldı. Ramazan ayı mü'minleri bir birine yakınlaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı merhamet, ortası bağışlanma ve sonu da cehennemden halas olma ayıdır. Allahü Teala'nın hepimizin üzerine farz kıldığı oruç ibadetinin yükümlülüğünü yerine getirmek isteyen müslümanlar bu farizenin nasıl yapıldığını iyice anlamalı ve bu kurallara göre hareket etmelidir.

Oruç zamanı imsak vaktinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutan müslümanların yediği yemeğin adına sahur yemeği denir. Sahur yapıldıktan sonra, imsak vakti ezadan sonra niyet edilir ve akşam ezanına dek bir şey yiyip içilmez. Akşam ezanı okununca ise iftar yemeği yenir. Bu vakte iftar saati denir.

Burada Ordu kenti için Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan iftar ve sahur saatlerine erişebilirsiniz.

Rabbimiz şimdiden hepimizin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu katında makbul etsin.

Ordu İmsakiyesi 2021​

ordu imsakiye


Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Ordu için Bayram Namazı vakti : 05:46

Sayfamızda bulunan saat bilgisi Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden elde edilmiştir.

İftar Duası
iftar duası
 
Üst