Elbistan Ramazan İmsakiyesi 2021 - Elbistan Sahur ve İftar Vakitleri

Elbistan iftar vakti hangi saate denk geliyor? Elbistan için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Elbistan imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Hayır dolu dakikalara doğru bir kez daha girmek üzereyiz. Geçtiğimiz yıldan beri özlediğimiz sevgili nihayetinde tekrar geldi. Ramazan ayı müslümanları bir birlerine yaklaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı merhamet, ortası mağfiret ve sonu da cehennem azabından halas olma ayıdır. Cenab-ı Allah'ın bizim üzerine şart kıldığı oruç vazifesinin yükümlülüğünü yerine getirmek isteyen müslümanlar bu farizenin nasıl yapıldığını iyice bilmeli ve ona göre davranmalıdır.

Oruç farizesi imsak saatinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutan insanların yediği yemeğe sahur yemeği denmektedir. Sahur yemeği yenip, imsak vakti ezadan sonra niyet edilir ve akşam ezanına kadar hiç bir şey yiyip içilmez. Akşam ezanı okununca ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar vakti adı verilmektedir.

Bu sayfamızda Elbistan şehri için Diyanet İşleri Başkanlığınca tespit edilen iftar ve sahur vakitlerine erişebilirsiniz.

Allahü Teala şimdiden tüm mü'minlerin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu dergahında kabul etsin.

Elbistan İmsakiyesi 2021​

elbistan imsakiye


Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Elbistan için Bayram Namazı vakti : 05:54

Konumuzda bulunan saat bilgisi Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst