Şanlıurfa Ramazan İmsakiyesi 2021 - Şanlıurfa Sahur ve İftar Vakitleri

Şanlıurfa iftar vakti hangi saate denk geliyor? Şanlıurfa için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Şanlıurfa imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Bereketli anlara doğru yine yaşamak üzereyiz. Bir senedir hasret kaldığımız sevgili çok şükür tekrar geldi. Ramazan ayı kişileri bir birlerine yaklaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı esirgeme, ortası mağfiret ve sonu da cehennem ateşinden halas olma ayıdır. Cenab-ı Hakk'ın bizlerin üzerine farz kıldığı oruç görevinin mesuliyetini îfâ etmek isteyen mü'minler bu ibadetin şartlarını iyice bilmeli ve bu kurallara göre hareket etmelidir.

Oruç saati imsak vaktinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutmak isteyen mü'minlerin yediği yemeğin adına sahur yemeği adı verilir. Sahur yapıldıktan sonra, imsak vakti ezan okunduktan sonra oruca niyet edilir ve akşam ezanı okununcaya kadar bir şey yeyip içilmez. Akşam ezanı vakti girdiğinde ise iftar yemeği yenir. Bu yemeğin yendiği vakte iftar saati denmektedir.

Burada Şanlıurfa şehri için Diyanet İşleri Başkanlığının tespit edilen iftar ve sahur vakitlerine ulaşabilirsiniz.

Mevlam şimdiden hepimizin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu katında makbul etsin.

Şanlıurfa İmsakiyesi 2021​

şanlıurfa imsakiye
Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Şanlıurfa için Bayram Namazı vakti : 05:50

Sayfamızda yer alan bilgiler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden elde edilmiştir.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst