Adana Ramazan İmsakiyesi 2021 - Adana Sahur ve İftar Vakitleri

Adana iftar vakti hangi saate denk geliyor? Adana için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Adana imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Yine mübarek ufuklara doğru ilerliyouz. Bir yıldır özlem duyduğumuz misafir nihayetinde tekrar şeref buyurdu. Ramazan mü'minleri bir birlerine yaklaştıran, merhamet, mağfiret ve cehennemden halas olma ayıdır. Yüce Allahımızın hepimizin üzerine şart kıldığı oruç vazifesinin mesûliyetini yerine getirmek isteyen mü'`minler bu vazifenin nasıl yapıldığını iyice bilmelidir.

Oruç ibadeti imsak saatinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından önce oruç tutmak isteyen mü'minlerin yediği yemeğin adına sahur yemeği denir. Sahur yemeği yenip, imsak vakti ezanla birlikte oruç için niyet edilir ve akşam ezanı okununcaya kadar hiç bir şey yenip içilmez. Akşam ezanı okununca ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar vakti denmektedir.

Bu sayfamızda Adana şehri için Diyanet İşleri Başkanlığı'nca tespit edilen iftar ve sahur vakitlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Rabbimiz şimdiden hepimizin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu dergahında kabul etsin.

Adana İmsakiyesi 2021​

adana ramazan imsakiyesi


Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Adana için Bayram Namazı vakti : 06:04

Yukarı yer alan veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden elde edilmiştir.

İftar Duası
iftar duası
 
Son düzenleme:

Benzer Konular

Üst