Tokat Ramazan İmsakiyesi 2021 - Tokat Sahur ve İftar Vakitleri

Tokat iftar vakti hangi saate denk geliyor? Tokat için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Tokat imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Hayır dolu demlere doğru gene kanat çırpıyoruz. Geçen yıldan beri özlediğimiz sevgili elhamdülillah tekrar şeref buyurdu. Ramazan günleri müslümanları bir birlerine yaklaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı merhamet, ortası mağfiret ve sonu da cehennem azabından kurtuluş ayıdır. Allahü Teala'nın bizlerin üzerine şart kıldığı oruç görevinin yükümlülüğünü edâ etmek isteyen mü'minler bu vazifenin nasıl yapıldığını detaylı şekilde anlamalı ve bu kurallara göre hareket etmelidir.

Oruç farizesi imsak saatinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından önce oruç tutan mü'minlerin yediği yemeğe sahur yemeği denir. Sahur yapıldıktan sonra, imsak vakti ezadan sonra oruca niyet edilir ve akşam ezanına kadar bir şey yeyip içilmez. Akşam ezanı okununca ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar vakti adı verilmektedir.

Burada Tokat ili için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hesaplanmış iftar ve sahur saatlerine erişebileceksiniz.

Cenab-ı Allah şimdiden tüm mü'minlerin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce dergahında makbul eylesin.

Tokat İmsakiyesi 2021​

tokat imsakiye


Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Tokat için Bayram Namazı vakti : 05:53

Konumuzda yer alan veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst