İnegöl Ramazan İmsakiyesi 2021 - İnegöl Sahur ve İftar Vakitleri

İnegöl iftar vakti hangi saate denk geliyor? İnegöl için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre İnegöl imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Mübarek demlere doğru gene kanat çırpıyoruz. Geçen seneden beri gelmesini istediğimiz sevgili çok şükür tekrar şeref buyurdu. Ramazanın kutlu saatleri bireyleri bir birlerine yakınlaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu da cehennemden kurtulma ayıdır. Cenab-ı Hakk'ın bizim üzerine farz kıldığı oruç farîzesinin mesuliyetini yerine getirmek isteyen müslümanlar bu farizenin rukunlarını iyice anlamalı ve ona göre davranmalıdır.

Oruç farizesi imsak saatinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından önce oruç tutmak isteyen mü'minlerin yediği yemeğe sahur yemeği denir. Sahur yapıldıktan sonra, imsak vakti ezan okununca oruca niyet edilir ve akşam ezanına kadar hiç bir şey yeyip içilmez. Akşam ezanı vakti girdiğinde ise iftar yemeği yenir. Bu vakte iftar saati adı verilmektedir.

Bu sayfamızda İnegöl kenti için Diyanet İşleri Başkanlığınca hesaplanmış iftar ve sahur saatlerine ulaşabileceksiniz.

Allahü Teala şimdiden hepimizin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu katında makbul etsin.

İnegöl İmsakiyesi 2021​

inegöl imsakiye

Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
İnegöl için Bayram Namazı vakti : 06:22

Sayfamızda bulunan saat bilgisi Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi sitesinden elde edilmiştir.

İftar Duası
iftar duası
 
Üst