Gazimağusa Ramazan İmsakiyesi 2021 - Gazimağusa Sahur ve İftar Vakitleri

Gazimağusa iftar vakti hangi saate denk geliyor? Gazimağusa için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Gazimağusa imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Mübarek demlere doğru yeniden girmek üzereyiz. Bir yıldır özlediğimiz misafir elhamdülillah kapımızı yine çaldı. Ramazan günleri insanları bir birlerine yakınlaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı rahmet, ortası affedilme ve sonu da cehennem ateşinden halas olma ayıdır. Allahü Teala'nın biz müslümanların üzerine şart kıldığı oruç farîzesinin sorumluluğunu îfâ etmek isteyen mü'minler bu ibadetin rukunlarını iyice anlamalı ve bu kurallara göre hareket etmelidir.

Oruç ibadeti imsak saatinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutmak isteyen mü'minlerin yediği yemeğin adına sahur yemeği denir. Sahur yapıldıktan sonra, imsak vakti ezadan sonra oruç için niyet edilir ve akşam ezanına kadar hiç bir şey yiyip içilmez. Akşam ezanı vakti girdiğinde ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar vakti denir.

Sitemizin bu sayfasında Gazimağusa kenti için Diyanet İşleri Başkanlığınca hesaplanmış iftar ve sahur saatlerine ulaşabilirsiniz.

Mevlam şimdiden tüm mü'minlerin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce dergahında kabul eylesin.

Gazimağusa İmsakiyesi 2021​

gazimağusa imsakiye

Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Gazimağusa için Bayram Namazı vakti : 06:13

Sayfamızdaki veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst