Trabzon Ramazan İmsakiyesi 2021 - Trabzon Sahur ve İftar Vakitleri

Trabzon iftar vakti hangi saate denk geliyor? Trabzon için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Trabzon imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Mübarek demlere doğru bir kez daha kanat çırpıyoruz. Geçtiğimiz yıldan beri özlem duyduğumuz konuk elhamdülillah tekrar şeref buyurdu. Ramazan günleri müslümanları bir birlerine yaklaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı esirgeme, ortası affedilme ve sonu da cehennem ateşinden kurtuluş ayıdır. Cenab-ı Hakk'ın hepimizin üzerine farz kıldığı oruç farîzesinin yükümlülüğünü yerine getirmek isteyen müslümanlar bu vazifenin şartlarını detaylı şekilde öğrenmeli ve ona göre davranmalıdır.

Oruç farizesi imsak saatinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından önce oruç tutan insanların yediği yemeğin adına sahur yemeği denmektedir. Sahur yapıldıktan sonra, imsak vakti ezadan sonra oruç için niyet edilir ve akşam ezanına kadar hiç bir şey yiyip içilmez. Akşam ezanı olduğunda ise iftar yemeği yenir. Bu yemeğin yendiği vakte iftar vakti adı verilmektedir.

Bu sayfamızda Trabzon şehri için Diyanet İşleri Başkanlığının hesaplanmış iftar ve sahur vakitlerine ulaşabilirsiniz.

Cenab-ı Hakk şimdiden tüm mü'minlerin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu katında makbul eylesin.

Trabzon İmsakiyesi 2021​

trabzon imsakiye


Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Trabzon için Bayram Namazı vakti : 05:39

Sayfamızda yer alan saatler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden elde edilmiştir.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst