Çanakkale Ramazan İmsakiyesi 2021 - Çanakkale Sahur ve İftar Vakitleri

Çanakkale iftar vakti hangi saate denk geliyor? Çanakkale için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Çanakkale imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Yine uğurlu anlara doğru kulaç açtık. Geçtiğimiz yıldan beri özlemini çektiğimiz o konuk çok şükür tekrar şerefyab oldu. Ramazanın kutlu saatleri kişileri bir birine yaklaştıran, rahmet, affedilme ve cehennemden halas olma vesilesi olarak bizlere ihsan olundu. Allahu Teala tarafından biz müslümanların üzerine şart kıldığı oruç vazifesinin mesuliyetini yerine getirmek isteyen mü'minler bu farizenin rükunlarını iyice bilmelidir.

Oruç ibadeti imsak vaktinde okunan ezanla birlikte başlar. İmsak ezanından önce oruç tutan mü'minlerin yediği yemeğin adına sahur yemeği denir. Sahur yemeği yenip, imsak vakti ezadan sonra oruca niyet edilir ve akşam ezanına kadar hiç bir şey yeyip içilmez. Akşam ezanı okununca ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar saati denmektedir.

Bu sayfamızda Çanakkale ili için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan iftar ve sahur saatlerine ulaşabilirsiniz.

Mevlam şimdiden tüm mü'minlerin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu dergahında kabul etsin.

Çanakkale İmsakiyesi 2021​

çanakkale imsakiye

Not: Cep telefonlarınızdan giriyorsanız, ve ekrana sığmıyorsa tablonun geniş halini görmek için telefonunuzu yan çevirin.

Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Çanakkale için Bayram Namazı vakti : 06:26

Yukarı yer alan veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst