Antalya Ramazan İmsakiyesi 2021 - Antalya Sahur ve İftar Vakitleri

Antalya iftar vakti hangi saate denk geliyor? Antalya için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Antalya imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Yeniden bereketli günlere doğru giriyoruz. Geçen yıldan beri gelmesini istediğimiz konuk elhamdülillah tekrar şeref buyurdu. Ramazan ayı mü`minleri bir birine yaklaştıran, merhamet, mağfiret ve cehennemden kurtuluş ayıdır. Ulu Rabbimizin hepimizin üzerine şart kıldığı oruç vazifesinin sorumluluğunu yerine getirmek isteyen müslümanlar bu vazifenin rukunlarını detaylı şekilde bilmelidir.

Oruç zamanı imsak vaktinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutmak isteyen mü'minlerin yediği yemeğe sahur yemeği denir. Yemek yendikten sonra, imsak vakti ezan okunduktan sonra niyet edilir ve akşam ezanı okununcaya kadar hiç bir şey yeyip içilmez. Akşam ezanı olduğunda ise iftar yemeği yenir. Bu vakte iftar saati denir.

Burada Antalya kenti için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hesaplanmış iftar ve sahur vakitlerine ulaşabilirsiniz.

Rabbimiz şimdiden herkesin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu dergahında makbul etsin.

Antalya İmsakiyesi 2021​

antalya imsakiye


Not: Cep telefonlarınızdan giriyorsanız, tablo ekrana sığmıyorsa geniş halini görmeniz için telefonunuzu yan çeviriniz.

Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Antalya için Bayram Namazı vakti : 06:23

Yukarı yer alan veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 
Üst