Sinop Ramazan İmsakiyesi 2021 - Sinop Sahur ve İftar Vakitleri

Sinop iftar vakti hangi saate denk geliyor? Sinop için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Sinop imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Kutlu ufuklara doğru yine girmek üzereyiz. Bir senedir gelmesini istediğimiz sevgili sonunda tekrar geldi. Ramazan günleri kişileri bir birlerine yaklaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı rahmet, ortası bağışlanma ve sonu da cehennem azabından kurtuluş ayıdır. Cenab-ı Hakk'ın bizlerin üzerine farz kıldığı oruç görevinin sorumluluğunu edâ etmek isteyen müslümanlar bu vazifenin rükunlarını etraflıca idrak etmeli ve ona göre davranmalıdır.

Oruç zamanı imsak vaktinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından önce oruç tutmak isteyen mü'minlerin yediği yemeğin adına sahur yemeği denir. Sahur yemeği yenip, imsak vakti ezan okunduktan sonra oruca niyet edilir ve akşam ezanına kadar bir şey yeyip içilmez. Akşam ezanı okunduğunda ise iftar yemeği yenir. Bu yemeğin yendiği vakte iftar saati adı verilmektedir.

Bu sayfamızda Sinop kenti için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanmış iftar ve sahur vakitlerine erişebilirsiniz.

Allahü Teala şimdiden tüm mü'minlerin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce katında kabul etsin.

Sinop İmsakiyesi 2021​

sinop imsakiye


Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Sinop için Bayram Namazı vakti : 05:55

Konumuzdaki saatler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinden elde edilmiştir.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst