Artvin Ramazan İmsakiyesi 2021 - Artvin Sahur ve İftar Vakitleri

Artvin iftar vakti hangi saate denk geliyor? Artvin için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Artvin imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Bir kez daha uğurlu zamanlara doğru giriyoruz. Geçen seneden beri gelmesini istediğimiz konuk elhamdülillah tekrar şeref buyurdu. Ramazan ayı müslümanları bir birine yakınlaştıran, merhamet, bağışlanma ve cehennemden halas olma ayıdır. Yüce Rabbimizin bizim üzerine farz kıldığı oruç vazifesinin yükümlülüğünü yerine getirmek isteyen insanlar bu görevin rükunlarını iyice idrak etmelidir.

Oruç farizesi imsak saatinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından önce oruç tutmak isteyen insanların yediği yemeğin adına sahur yemeği denir. Sahur yapıldıktan sonra, imsak vakti ezadan sonra niyet edilir ve akşam ezanına kadar hiç bir şey yenip içilmez. Akşam ezanı okununca ise iftar yemeği yenir. Bu vakte iftar vakti denir.

Sitemizin bu sayfasında Artvin şehri için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan iftar ve sahur saatlerine ulaşabileceksiniz.

Rabbim şimdiden hepinizin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu dergahında kabul eylesin.

Artvin İmsakiyesi 2021​

artvin imsakiye


Not: Cep telefonlarınızdan giriyorsanız, tablonun geniş halini görmeniz için telefonunuzu yan çevirmeniz gerekiyor.

Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Artvin için Bayram Namazı vakti : 05:30

Yukarı yer alan veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duas
 
Üst