Edirne Ramazan İmsakiyesi 2021 - Edirne Sahur ve İftar Vakitleri

Edirne iftar vakti hangi saate denk geliyor? Edirne için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Edirne imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Yine bereketli anlara doğru ilerliyoruz. Bir yıldır hasret kaldığımız misafir nihayetinde kapımızı çaldı. Ramazan günleri kişileri bir birine yakınlaştıran, merhamet, mağfiret ve cehennemden kurtulma ayıdır. Yüce Rabbimizin bizim üzerine farz kıldığı oruç görevinin mesuliyetini yerine getirmek isteyen insanlar bu görevin nasıl yapıldığını iyice idrak etmelidir.

Oruç farizesi imsak vaktinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından önce oruç tutmak isteyen müslümanların yediği yemeğe sahur yemeği denir. Yemek yendikten sonra, imsak vakti ezadan sonra oruç için niyet edilir ve akşam ezanına kadar bir şey yeyip içilmez. Akşam ezanı okunduğunda ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar saati adı verilmektedir.

Bu konumuzda Edirne ili için Diyanet İşleri Başkanlığı'nca hesaplanan iftar ve sahur vakitlerine erişebilirsiniz.

Rabbimiz şimdiden sizlerin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu katında makbul etsin.

Edirne İmsakiyesi 2021​

edirne imsakiye


Not: Cep telefonlarınızdan giriyorsanız, tablonun geniş halini görmeniz için telefonunuzu yan çevirmeniz gerekiyor.

Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Edirne için Bayram Namazı vakti : 06:30

Yukarı yer alan veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst