Hakkari Ramazan İmsakiyesi 2021 - Hakkari Sahur ve İftar Vakitleri

Hakkari iftar vakti hangi saate denk geliyor? Hakkari için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Hakkari imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Kutlu mübarek günler önümüzde. Geçtiğimiz yıldan beri yolunu gözlediğimiz konuk çok şükür tekrar şeref buyurdu. Ramazan bireyleri bir birine yaklaştıran, esirgeme, bağışlanma ve cehennemden kurtuluş ayıdır. Ulu Allahımızın hepimizin üzerine şart kıldığı oruç görevinin mesuliyetini edâ etmek isteyen insanlar bu vazifenin şartlarını iyice anlamalıdır.

Oruç ibadeti imsak vaktinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından önce oruç tutan insanların yediği yemeğin adına sahur yemeği denir. Sahur yapıldıktan sonra, imsak vakti ezadan sonra oruca niyet edilir ve akşam ezanına kadar bir şey yiyip içilmez. Akşam ezanı olduğunda ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar vakti adı verilmektedir.

Bu sayfamızda Adana kenti için Diyanet İşleri Başkanlığı'nın tespit edilen iftar ve sahur vakitlerine ulaşabileceksiniz.

Mevlam şimdiden tüm mü'minlerin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu katında makbul etsin

Hakkari İmsakiyesi 2021​

hakkari imsakiye


Not: Cep telefonlarınızdan giriyorsanız, tablonun geniş halini görmeniz için telefonunuzu yan çevirmeniz gerekiyor.

Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Hakkari için Bayram Namazı vakti : 05:29

Yukarı yer alan veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst