Düzce Ramazan İmsakiyesi 2021 - Düzce Sahur ve İftar Vakitleri

Düzce iftar vakti hangi saate denk geliyor? Düzce için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Düzce imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Mübarek demlere doğru tekradan giriyoruz. Bir yıldır gelmesini istediğimiz sevgili çok şükür şerefyab oldu. Ramazanın kutlu saatleri kişileri bir birine yakınlaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı esirgeme, ortası bağışlanma ve sonu da cehennem azabından kurtulma ayıdır. Allahü Teala'nın bizlerin üzerine farz kıldığı oruç görevinin mesuliyetini edâ etmek isteyen müslümanlar bu görevin kural ve kaidelerini etraflıca idrak etmeli ve ona göre davranmalıdır.

Oruç farizesi imsak saatinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından önce oruç tutmak isteyen insanların yediği yemeğin adına sahur yemeği adı verilir. Sahur yemeği yenip, imsak vakti ezan okununca niyet edilir ve akşam ezanına kadar bir şey yeyip içilmez. Akşam ezanı vakti girdiğinde ise iftar yemeği yenir. Bu vakte iftar vakti adı verilir.

Bu sayfamızda Düzce kenti için Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanmış iftar ve sahur vakitlerine ulaşabileceksiniz.

Cenab-ı Hakk şimdiden sizlerin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu dergahında kabul eylesin.

Düzce İmsakiyesi 2021​

düzce imsakiye

Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Düzce için Bayram Namazı vakti : 06:14

Yukarıda yer alan saatler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden elde edilmiştir.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst