Sivas Ramazan İmsakiyesi 2021 - Sivas Sahur ve İftar Vakitleri

Sivas iftar vakti hangi saate denk geliyor? Sivas için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Sivas imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Hayır dolu demlere doğru yine kanat çırpıyoruz. Bir yıldır beklediğimiz konuk nihayetinde şerefyab oldu. Ramazan ayı müslümanları bir birine yaklaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı merhamet, ortası mağfiret ve sonu da cehennem ateşinden kurtuluş ayıdır. Cenab-ı Hakk'ın bizlerin üzerine farz kıldığı oruç ibadetinin yükümlülüğünü îfâ etmek isteyen müslümanlar bu ibadetin kural ve kaidelerini detaylı şekilde öğrenmeli ve bu kurallara göre hareket etmelidir.

Oruç zamanı imsak vaktinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutmak isteyen mü'minlerin yediği yemeğe sahur yemeği denmektedir. Yemek yendikten sonra, imsak vakti ezanla birlikte oruç için niyet edilir ve akşam ezanına kadar bir şey yenip içilmez. Akşam ezanı olduğunda ise iftar yemeği yenir. Bu yemeğin yendiği vakte iftar vakti denmektedir.

Bu sayfamızda Sivas şehri için Diyanet İşleri Başkanlığının hesaplanan iftar ve sahur saatlerine ulaşabileceksiniz.

Cenab-ı Hakk şimdiden hepinizin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce dergahında kabul etsin.

Sivas İmsakiyesi 2021​

sivas imsakiye


Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Sivas için Bayram Namazı vakti : 05:52

Yukarıda bulunan bilgiler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst