Bayburt Ramazan İmsakiyesi 2021 - Bayburt Sahur ve İftar Vakitleri

Bayburt iftar vakti hangi saate denk geliyor? Bayburt için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Bayburt imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Kutlu demlere doğru tekrardan girmek üzereyiz. Geçen yıldan beri özlem duyduğumuz konuk elhamdülillah kapımızı yine çaldı. Ramazan ayı kişileri bir birlerine yakınlaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı esirgeme, ortası affedilme ve sonu da cehennemden kurtulma ayıdır. Yüce Rabbimizin biz müslümanların üzerine şart kıldığı oruç görevinin yükümlülüğünü yerine getirmek isteyen insanlar bu vazifenin nasıl yapıldığını iyice idrak etmeli ve bu kurallara göre hareket etmelidir.

Oruç zamanı imsak saatinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutmak isteyen insanların yediği yemeğin adına sahur yemeği adı verilir. Sahur yapıldıktan sonra, imsak vakti ezan okununca oruca niyet edilir ve akşam ezanı okununcaya kadar hiç bir şey yiyip içilmez. Akşam ezanı olduğunda ise iftar yemeği yenir. Bu vakte iftar vakti adı verilir.

Sitemizin bu sayfasında Bayburt kenti için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hesaplanmış iftar ve sahur vakitlerine ulaşabileceksiniz.

Allahü Teala şimdiden hepinizin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu dergahında kabul eylesin.

Bayburt İmsakiyesi 2021​

bayburt imsakiye


Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Bayburt için Bayram Namazı vakti : 05:38

Yukarıda bulunan saat bilgisi Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
37B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
26B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
13B
Üst