Bartın Ramazan İmsakiyesi 2021 - Bartın Sahur ve İftar Vakitleri

Bartın iftar vakti hangi saate denk geliyor? Bartın için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Bartın imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Feyz dolu demlere doğru bir kez daha girmek üzereyiz. Geçtiğimiz yıldan beri özlediğimiz misafir elhamdülillah şerefyab oldu. Ramazan ayı mü'minleri bir birine yakınlaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı esirgeme, ortası mağfiret ve sonu da cehennem ateşinden kurtulma ayıdır. Allahü Teala'nın hepimizin üzerine şart kıldığı oruç farîzesinin mesuliyetini edâ etmek isteyen mü'minler bu farizenin şartlarını etraflıca idrak etmeli ve ona göre davranmalıdır.

Oruç zamanı imsak vaktinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutmak isteyen müslümanların yediği yemeğin adına sahur yemeği adı verilir. Yemek yendikten sonra, imsak vakti ezan okununca niyet edilir ve akşam ezanına kadar bir şey yeyip içilmez. Akşam ezanı olduğunda ise iftar yemeği yenir. Bu yemeğin yendiği vakte iftar vakti adı verilmektedir.

Burada Bartın şehri için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hesaplanmış iftar ve sahur vakitlerine erişebilirsiniz.

Cenab-ı Allah şimdiden herkesin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu katında kabul eylesin.

Bartın İmsakiyesi 2021​

bartın imsakiye

Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Bartın için Bayram Namazı vakti : 06:07

Yukarıda yer alan bilgiler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden elde edilmiştir.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst