Bora Akkaş Kimdir

Ömer
Yönetici
Bora Akkaş 12 Ekim 1990 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiş tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur. Bu yazımızda Bora Akkaş’ın hayatı ve biyografisi hakkında bilgiler veriyoruz.

Bora Akkaş'ın Hayatı

İstanbul’da doğan ve tam adı Doğa Bora Akkaş olan oyuncu, ilköğretim eğitimini tamamladıktan sonra Özel Kadıköy Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun oldu. Şehir Tiyatroları’nda tiyatro ve oyunculuk eğitimini aldıktan sonra ilk oyunculuk deneyimini 2002 yılında yayınlanan “Gönlümdeki Köşk Olmasa” isimli filimde Küçük Osman karakterini canlandırmış ve bu performansı sayesinde 39. Antalya Film Şenliği’nde Jüri Özel Ödülü’ne layık görülerek daha küçük yaşta Altın Portakal’ı kazanmıştır.
Bora Akkaş
Oyunculuğun yanında müzikle de ilgilenen Bora Akkaş’ın Hakunamatata isimli grupta bass gitar çalmıştır. 6 yıl süresince grupta bass gitaristlik yapmıştır. Başlarda A4 Records çatısında çalışmalarına başlamıştır. Daha sonra A4 Records'la yolunu ayırıp çalışmalarına devam etmiş ve birçok track yapmıştır. 2008 yılında Miller'ın yaptığı "Miller Music Factory" yarışmasına Deniz Gürzumarla birlikte "Bize Kızma" isimli parçayla katılmıştır, 2. olmuştur. O arada çeşitli dizilerde rol almış ve oyunculuğa devam etmiştir. 2009 senesinde "Adab-ı Muaşeret" isminde 3. sinema filminde oynamştır. Aynı Zamanda DogaBora adındaki rapçi de kendisidir. Rap şarkılar söylemektedir ve bu şarkılar gençler tarafından çok sevilmiş ve hızla yayılmıştır

İsminin en çok duyulmasını sağlayan yapım ise Kanal D’de yayınlanan ve üç sezon büyük beğeniyle izlenen Geniş Aile dizisidir. Bu dizide Zekai karakterini canlandırmış ve kendine has bir karakter ortaya koymuştur.

Kaledeki Yalnızlık, Çalgı Çengi, Kaos Örümcek Ağı, Taş Mektep ve Öğrenci İşleri gibi bir çok sinema filminde de rol almıştır.

Geniş Aile dizisinden sonra Annem Uyurken, Bebek İşi, Her Şey Yolunda Merkez, Yüksek Giriş, Ruhumun aynası gibi dizilerde rol alan Bora Akkaş en son Kanal D’de yayınlanan Boynu Bükükler isimli dizide yer almıştı.

Turkcell Superonline'ın reklam yüzü olan Bora Akkaş şu sıralar Fox TV ekranlarında yayınlanan Çifte Saadet adlı dizide boy göstermektedir.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
13B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
50B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
33B
Üst