Filmleri Yıldız Çağrı Atiksoy Kimdir, Yıldız Çağrı Atiksoy Hayatı

cicozz Çocukluk cicozlarda saklı
Yıldız Çağrı Atiksoy Kimdir
Yıldız Çağrı Atiksoy Hayatı
Yıldız Çağrı Atiksoy Biyografisi
Yıldız Çağrı Atiksoy Nereli Kaç Yaşında

yildiz-cagri-atiksoy.jpg

Yıldız Çağrı Atiksoy, 1986 yılında İzmir Karşıyaka da doğdu.Lise mezunu olan Yıldız Çağrı, iki sene İzmir Ege Sanat Merkezi'nde tiyatro ve oyunculuk eğitimi aldı. Plato Film'de Sinema Teknik ve Oyunculuk Bölümü'nde okuyan genç oyuncu, 2001 yılında Hey Girl dergisinin yaptığı kapak, kızı yarışmasında yüz güzeli seçildi.

İlk olarak 2004 yılında Samanyolu TV de Büyük Buluşma dizisinde rol aldı. Daha sonra Keremcem'in başrol oyunculuğu yaptığı Aşk Oyunu dizisinde oynadı.

2006 yılında yine Samanyolu TV ekranlarında yayınlanan Yağmurdan Sonra isimli dizi de uzun süre oynadı ve başrolde oynadı. Yine 2006 senesinde Tarık Akan ve Sibel Can'ın başrollerini paylaştığı Ahh İstanbul adlı dizide rol aldı, ancak bu dizi pek tutmadı.

2007 yılında ise Ferdi Tayfur ve Mustafa Üstündağ'ın başrollerini paylaştığı Yersiz Yurtsuz isimli dizide rol aldı. Aynı yıl içinde Özen Film'in yapımcılığında Miras adlı Aksiyon filminde oynadı.

2008 de atv ekranlarında Gazi dizisinde Ahmet Kural ile başrolü paylaştı. Bu dizi çok sevildi ancak bu dizi bilinmeyen nedenlerden dolayı çabucak bitirildi. Bu yıl içerisinde Kayıp Prenses dizisinde de rol aldı.

2009 yılında, TRT erkanlarında yayınlanmaya başlayan Bahar Dalları dizisinin bir kaç bölümünde oynasa da aslında dizi oynadığı karakterin üzerine kurulmuş bir diziydi.

2010 yılında Kanal D de yayınlamaya başlayan ve milyonların ağlayarak izlediği Öyle Bir Geçer Zamanki dizisinde Berrin karakterini canlandırmaya başladı ve 3 sezon bu dizide başarılı bir oyunculuk performansı gösterdi.

2014'ün Nisan ayında izleyici karşısına çıkan Kahramanmaraş'ın şairlerinin hayatının anlatıldığı bir Kara Lise hikayesi olan Yedi Güzel Adam dizisinde Zehra karakterini canlandırmaktadır.

Bu yazı HarbiForum tarafından özenle emek harcanarak yazılmıştır. Kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
10B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
16B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
8B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
28B
Üst