Filmleri Kıvanç Tatlıtuğ - Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir - Kıvanç Tatlıtuğ'un Hayatı

Ömer
Yönetici
Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir ?
kivanctatlitug.jpg

Kıvanç Tatlıtuğ, 27 Ekim 1983 tarihinde Adana'da doğdu. İlkokul hayatını Adana'da geçirdikten sonra, lise eğitimini, babasının kalp hastalığı yüzünden, Adana'dan İstanbul'a gelerek Kalamış Lisesi'nde görmüştür. Sanat macerasına 2002 yıllarında atıldı.Profesyonel olarak Beşiktaş Jimnastik Kulübü basketbol şubesinde, basketbol oynamıştır. Geçirdiği bir sakatlıktan sonra, basketbol kariyerini bitirip, manken ve modelliğe yönelmiştir. Bu kararında annesinin payı büyüktür. Tanınmaya ve özellikle genç bayan hayranlarının sevgisini bu tarihlerde kazanmaya başlamıştır. Ülkede adını duyurması 2002 Best Model Turkey yarışmasını kazanmasıyla gerçekleşmiştir. Bu başarıdan itibaren film ve dizi teklifleri almış ve oyunculuk hayatına başlamıştır.

Kıvanç Tatlıtuğ'un manken olması annesinin kendisinden habersiz başvurusuyla gerçekleşmiştir. 2003 yıllarında Fransa'da hayatına devam eden sanatçının oradaki lakabı Kivan olarak konulmuştur.

Kıvanç Tatlıtuğ yine güzelliği tescilli bir ünlü olan Azra Akın ile bir müddet aşk yaşamıştır.

2005 yılında gösterimde olan ve izleyicilerin büyük beğenisini kazanmış Gümüş isimli dizide Songül Öden ile birlikte başrol oynamıştır. Gümüş dizisindeki başarısından sonra kendisini Arap ülkelerindeki izleyicilere de sevdirmiştir.

Kıvanç Tatlıtuğ mavi gözleri ve sarı saçlarıyla özellikle bayan hayranlarının fanatikliğini kazanmıştır. Türkiye'nin Brad Pitt'i olduğu Arabistan hayranları tarafından dile getirilmiştir.

İleri derecede İngilizce bilen oyuncu Devlet Tiyatrosu oyunculaarından Laçin Ceylan'dan oyunculuk dersleri almıştır. Oyunculuk konusunda daha birçok eksiğinin olduğu söyleyen Kıvanç Tatlıtuğ ve ilerleyen yıllarda bir sinema filminde başrol oynamayı istediğini belirtmiştir.

Sanat hayatını Gümüş isimli diziyle başlayan sanatçı, Menekşe ile Halil dizisiyle devam etti. Son olarak Aşk-ı Memnu dizisinde rol Behlül karakteriyle rol alan oyuncu 2006 yılında Amerikalılar Karadenizde isimli Türk Sinemasında rol almıştır.

Geçtiğimiz yıllarda Lübnan'da, yönetmen Fadi Haddad'ın çektiği Rula Said'in klibinde oynamıştır.

Halen Kanal D'de yayınlanan Halit Ziya Uşaklıgil'in romanından uyarlanan Aşkı Memnu dizisinde Behlül rolünü oynamaktadır.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
11B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
7B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
50B
Üst