Sınırsız Yabancı!

agent force Harbi Aktif Üye
Sınırsız Yabancı!

Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan, Belarus maçı için geldiği Minsk’te önemli açıklamalarda bulundu. Doğan, bugün Minsk’te yapacakları yönetim kurulu toplantısında çok önemli kararlar alacaklarını söyledi.
İşte Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan’ın gündemdeki konularla ilgili olarak yaptığı çarpıcı açıklamalar...
- ‘Her ilçeden bir yürek’ kampanyasının geliri seksen milyar, gideri ise üç trilyon olarak ortaya çıktı. Sadece televizyon reklamları için harcanan rakam 2.2 trilyon. Federasyonun zararı ortadadır.
- 6+2 yabancı sayısına kesinlikle karşı değiliz. Hatta altısı sahada sınırsız yabancı bile olabilir. Ama bunun için kriterler getireceğiz. Yaş ve millilik kriterleri uygulanacak fakat İngiltere’deki gibi katı da olmayacak.
- FIFA’nın Sidney’de yapacağı toplantıda önemli kararlar çıkabilir. FIFA sahada oynayan oyuncuların altısının yerli olmasını istiyor. Eğer böyle bir karar alınırsa biz de bunu uygularız. Büyük bir ihtimalle de bu karar çıkacak.
- Birinci ligde yabancı kontenjanı iki tane olacak. Ama orada da kriter olacak ve gelen futbolcu, 21 yaşın altında olacak. Çünkü düşenler ve çıkanlar arasında haksız rekabeti önlemek istiyoruz.
- Spor sayfalarında görünmek ve aktör olmak istemiyorum. Bu söyleşilerimi tamamen ekonomi sayfalarında yapma amacındayım. Bana artık bir futbol seyircisi bir futbolsever olarak gibi bakın. Dünyaya baktığınız da hangi federasyon başkanı spor sayfalarından tanınıyor ?

Milliyet

Ömer
Yönetici
en çok bize yarar bu,

şimdi göreyim kayseri yönetimini satabiliyorsa satsın 15 milyon euro ya :D topuzu

EMRE seda kolik
haklısın kimse almaz ama oda kayseriye yarar iyi topcuları satamazlar üstsıraları zorlarlar..

bjk1903carsi Harbi Beşiktaşlı
bence türk futbolcusu ölür öyle bişe olursa ama türk futbolunu ve futbolcusunu korumak içinde adımlar alt yapı hazırlansın öyle olsun
2 tane getirisi olur
1 türk futbolcusunun degeri düşer(fiyat bakımından)
2 avrupada iyi işler yaparız