Yabancı sınırlaması kaç 2013-2014

Ömer
Yönetici
Futbolda Yabancı sınırlaması kaç?

Kulüpler Birliği'nin isteği üzerine toplanan Türkiye Futbol Federasyonu, yabancı futbolcu statüsünü karara bağladı ve son noktayı koydu. Kulüpler Birliği'nin istediği olan 6+2 talebini federasyon reddetti.

Buna göre tıpkı geçen sezon olduğu gibi Süper Lig'de 2013-2014 sezonunda da takımlar kadrolarında en fazla 10 yabancı oyuncu bulundurabilecek, ancak bunlardan sadece 6 oyuncu sahada oyunda olabilecek.

Türkiye Futbol Federasyonu bu konuda kısaca şu ifadeleri kamoyuna aktardı:

"2013 - 2014 Sezonunda Spor Toto Süper Lig'de yer alan kulüplerin, en fazla 10 yabancı futbolcuyu tescil ettirebilmelerine ve 18 kişilik isim listesine bu futbolculardan en fazla 6'sının yazılıp müsabakalarda oynatılabilmesine 2014 - 2015 Sezonunda Spor Toto Süper Lig'de yer alan kulüplerin, en fazla 8 yabancı futbolcuyu tescil ettirebilmelerine ve 18 kişilik isim listesine bu futbolculardan en fazla 5'inin yazılıp müsabakalarda oynatılabilmesine karar verildi."

6+0+4 kararına ilk tepki Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'dan geldi. Aysal: "Bilinçli bir karar değil. Türk sporunun zararına olacak bir karar. Hiçbir Türk kulübü tribünde oturtmak için 4 yabancıyı istihdam edemez. Türk takımların yurtdısındaki başarısı için vurulmuş bir darbedir. Bu kararın bilinçli alınmış olacağına inanmıyorum." ifadelerini kullandı.

Diğer kulüplerin karara verecekleri tepki merak konusu.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
4
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
71B
LAL
Üst