Nokia E6 Özellikleri

deep Harbi Aktif Üye
Nokia E6 Özellikleri, Nokia E6 inceleme
nokiae6.jpg

Nokia ile geleceğin teknolojisini şimdiden yaşamak mümkün! HD Voice teknolojisini destekleyen Nokia E6 ve diğer Nokia modelleri ile kullanıcılar daha yüksek kalitede konuşma deneyimi yaşıyor. Geleceğin teknolojisi olarak nitelenen HD Voice teknolojisine yine Nokia öncülük yapıyor.

Nokia kariyerini önemseyenler için ürettiği yeni akıllı telefonu Nokia E6 ile bir yeniliğe daha imza atıyor. Avrupa'daki operatörler tarafından HD Voice testlerinde en beğenilen ürün olarak öne çıkan Nokia E6, sabit hatlara göre daha iyi ses kalitesi ve netlik sağlayarak daha doğal, daha anlaşılır, yakındaymış hissi veren ve farklılaşan bir deneyim sunuyor. HD Voice özelliğini gelecekte tüm cep telefonu sektörünün ana akım teknoloji olarak benimseyeceği tahmin ediliyor.

HD Voice cep telefonu görüşmelerinde ses kalitesinin iyileştirilmesi için devrim niteliğinde bir adım olan yeni bir ses teknolojisi. HD Voice arama sırasında mevcut ses bant genişliğini iki katına çıkarıyor ve ses kalitesini önemli ölçüde artırıyor. Görüştüğünüz kişiye daha yakın olduğunuz hissini verirken konuştuğunuz kişiyi tanımanızda kolaylık sağlıyor.

HD Voice günümüzün 300-3400 Hz arasında dar bir bantta yer alan frekans aralığıyla karşılaştırıldığında ses verilerinin bant genişliğini 50-7000 Hz'ye çıkaran Wideband Adaptive Multirate Speech (AMR-WB) adı verilen özel bir konuşma codec'i kullanıyor.

2011 yılında piyasaya sürülecek olan pek çok Nokia cihaz HD Voice'i destekleyecek. Nokia daha önce yapılan Nokia N8, C7, C6-01, X3-02 ve C3-01 lansmanlarıyla birlikte tüm ürün portföyünde HD Voice desteği vereceğini duyurmuştu. 6720 Klasik, E52, E55, 5230, X6, 6700 Slide, E72, X5, E5 ve C3-01 gibi pek çok Nokia modelinde de HD Voice özelliği operatörün isteğiyle etkinleştirilebiliyor.

Nokia, ürünlerinin sunduğu deneyim ve kaliteyi geliştirmek için sürekli çalışıyor ve yaklaşık on yıl kadar önce ses verisi alanında bundan bir önceki teknolojik gelişim olan AMR-NB (Dar Bant) teknolojisini başlangıç aşamasında destekleyen ilk Nokia olmuştu. Nokia bugün yeni nesil arama teknolojisi olan HD Voice'in yaygınlaşmasında yine öncü rolünü üstleniyor.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
2
Görüntülenme
8B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
48B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Üst