Nokia N9 çıktı Nokia N9 Fiyatı ve Özellikleri

deep Harbi Aktif Üye
Nokia N9 Fiyatı, Nokia N9 kaç lira, nokia n9 özellikleri
nokian9.jpg

Nokia'nın MeeGo'lu ilk ve son cebi N9 sonunda geliyor! Ancak arada bir ülke eksik...

Nokia, N9'un dünya çapında belirli ülkelerde piyasaya sürüleceğini resmen açıkladı. Cihazın 16GB'lık sürümü yurtdışında 649 dolar, 64GB'lık sürümü ise 755 dolar fiyata sahip.

İlk olarak Haziran ayında duyurulan N9, Nokia'nın MeeGo adlı açık kaynak kodlu işletim sistemini kullanıyor. Ancak Nokia, başka bir MeeGo'lu cep üretmeyi planlamıyor. Nokia, N9'u tanıtırken MeeGo adını hiç anmıyor bile.

N9'un teknik özelliklerine gelince, basın bildirisinde cihazın işlemcisinden bahsedilmese de 1GHz tek çekirdekli işlemciye sahip olduğu biliyor. 3.9 inç AMOLED dokunmatik ekrana sahip cihaz, 8 megapiksel arka yüz kamerasına ve yuvarlak kenarlı bir tasarıma sahip.

N9 hakkında diğer bir detay ise telefonun ABD'de piyasaya sürülmeyecek olması. Bu arada N9, Nokia'nın WP7'li ceplerinden önceki son önemli telefonu olabilir.

Nokia N9 özellikleri
MeeGo işletim sistemini kullanması ile dikkat çeken Nokia N9, özel tasarımıyla da öne çıkıyor. Açma kapama ve ses dışında hiçbir tuşu bulunmayan Nokia N9, çok başarılı bir kullanıcı arayüzüne sahip.

3,9 inçlik AMOLED ekrana sahip olan üründe 1 GHz frekansta çalışan Cortex A8 işlemci bulunuyor. Cihazda 16 GB dahili bellek yer alıyor.

Ürünün bir diğer göze çarpan özelliği ise NFC (Near Field Communication) teknolojisine destek vermesi.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
9B
Yanıtlar
2
Görüntülenme
13B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
8B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
1
Görüntülenme
2B
Üst