La İlahe İllallah Demenİn Fazİletİ

Rebel Angel Harbi Kız
LA İLAHE İLLALLAH DEMENİN FAZİLETİ​

[FONT=Times New
Roman]Ebu hureyre ( r.a. ) şöyle dedi: Resulullah ( s.a.s )'a dedim[/FONT] ki: Ya Resulullah, kıyamet gününde şefaatine en çok mutlu olacak sevinecek insan kimdir. Diye sordum. Resulullah ( a.s. ); Ey eba hureyre senin hadis nakletmeye olan gayretini bildiğim için ben zaten bu soruyu senden önce başkasının sormayacağını biliyordum. Kıyamet gününde şefaatim ile en fazla mutlu olacak kişi; halis bir şekilde kalbinden " La ilahe illallah " diyendir. ( Buhari )
Ubade b. Sabit'ten; Resulullah ( a.s.) şöyle buyurdu. Kim şehadet ederse ki Allah ( c.c.)'dan başka ilah yoktur. Sadece O vardır ve O'nun hiçbir ortağı yoktur. Muhammed ( s. a. s. ) O'nun kulu ve Resulüdür. İsa ( a.s. ) O'nun kulu ve Resuludür. Allah ( c.c.)'nın Meryem'in r[FONT=Times New
Roman]ahmine attığı kelimesidir. ( Yani ol emriyle olmuştur. ) ve Allah ( c.c. ) tarafından rahmettir. Ve şehadet ederse ki cennet ve cehennem haktır ameli ne olursa olsun Allah onu cennete sokar ( Şeyhan ve Tirmizi )
Cenade rivayetinde: Cennetin 8 kapısının han[/FONT]gisinden isterse ondan girer. ( Buhari ve Müslim )
[FONT=Times
New Roman]Kim şehadet ederse ki Allah ( c.c.)'tan başka ilah yoktur. Ve Muhammed ( s.a.s. ) O'nun Resülüdür. Allah ( c.c. ) ona cehennemi haram kılar.
[/FONT]
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
1B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
1B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
1B
Yanıtlar
15
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Üst