İstanbula Yakın Yazlık Yerler

mahir Harbi Aktif Üye
İstanbula Yakın Yazlık Yerler, İstanbula yakın yazlık tatil mekanları

Avşa adası
Marmara Denizi ortasında Kapıdağ Yarımadası'nın uzantısında oluşmuş adalar grubundan biri. Bir ismi Avşa, diğer ismi Türkeli, halk arasında ise Şarap Adası olarak ünlenmiş. İstanbul'a çok yakın olmasına rağmen İstanbul'dan çok farklı. Marmara'dan Çanakkale Boğazı'na kucak açmış. Ege havası var . Deniz suyu lezzetiyle Ege gibi tam karşınızda Kara Biga, arkanızda Tekirdağ, yanınızda Marmara Adası, elini uzatsanız Ekinlik, Koyun, Paşa Limanı, biraz ilerde Erdek.

En soğuk ayı Ocak'ta, en sıcak günleri Temmuz'da, en çok yağmuru Aralık ayında görüyor.

İnanç Turizmine hizmet veren Yiğitler Köyünde bulunan Ali Dede Türbesi bulunmaktadır. Her yıl adanın yerli halkı ve ada dışından gelen yazlıkçılar tarafından özel günlerde ziyaret edilir.

Avşa'ya gelenlerin adaya gelipte yapmadıkları hiçbir şey yok gibidir.Her koyda denize girmenin ve güneşlenmenin rahatlığını yaşamış denizimizden çıkan tüm mahsullerin tadına bakmış ve sonrasında mükemmel bir tatil yaşamanın keyfini paylaşmışlardır.

Tekirdağ

Kumcağız Sahil Evleri
Denizin birkaç metre yüksekliğinde ufak tepeliklerden oluşan Kumcağız'da tertemiz doğa içinde yaşamak isteyenler için Kumcağız Sahil Evleri biçilmiş kaftan. İstanbul'a 140 kilometre uzaklıkta olan Kumcağız Sahil Evleri, denizin ve ormanın hemen yanı başında.

Ayvalık
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
11B
Üst