İstanbula Yakın Tatil Beldeleri

mahir Harbi Aktif Üye
En kısa tatillerde bile kaçamak yapmak isteyeceğiniz, İstanbul’un koşuşturmacasından, keşmekeşinden sıyrılıp, kafanızı dinleyebileceğiniz İstanbul’a çok yakın tatil beldeleri var. Hafta içi, hafta sonu ve bayramlarda fiyatlar değişebiliyor. Uygun bir fırsatını bulduğunuzda kendinizi bu tatil beldelerinde bulabilirsiniz.

Gösterişten uzak, bütçeye uygun ve zamandan tasarruf etmek isteyenler için İstanbul civarındaki tatil beldeleri konusunda bir araştırma yaptık.
agva.jpg

Ağva – İstanbul’un birçok yerinden 1,5 saatte ulaşabilecek konumda. Karadeniz’in incisi niteliğinde tatil yapılabilecek en güzel yerlerden biri.
polenezkoy.jpg

Polenezköy – Polonya’lıların kurduğu şehire yaklaşık yarım saat uzaklıkta, şehir hayatından sıkılanlar için kafa dinleme bakımından en ideal yerlerden biri.
sile.jpg

Şile – Karadeniz’in bu sakin kıyı ilçesi gerçekten değişik bir ortam arayanlar için biçilmiş kaftan. İstanbul’un her yerinden ortalama 1,5-2 saatte ulaşım olanağı mevcut.
igneada.jpg

İğneada – İstanbul’a 250 km uzaklıkta çok güzel bir kuzey tatil beldesi. Yine Karadeniz’e kıyısı olan ve Bulgaristan sınırına çok yakın bir yer. İğneada’nın temiz havası ve uzun uzadıya giden geniş sahil kumsalları bulunuyor. Ayrıca bölgede yedi adet gölde bulunuyor. Karadeniz’in temiz havasını ciğerlerinize çekmek istiyorsanız burası tam size göre.
kilyos.jpg

Kilyos – Yine İstanbul’un kuzeyinde şehrin her yerine ortalama 1 saat uzaklıkta bulunan bu tatil beldesi, şehrin üzerinde bıraktığı yorgunluğu atmanız için çok faydalı bir yer. Sarıyer’in bu güzel tatil beldesine de gitmeyi düşünebilirsiniz.
avsa-adasi.jpg

Avşa – Adada tatil yapmak isteyenler için çok muhteşem bir yer. Balıkesir iline bağlı bu Marmara adası sizlere unutulmaz anılar yaşatmaya aday. Avşa’nın en ünlü yeri Şahintepesi. Buradan gün doğumu ve gün batımı manzarasını izlemek sizleri bambaşka dünyalara götürecek.
sarkoy.jpg

Şarköy – İstanbul’a 3,5 saat mesafede olan bu tatil beldesi Türkiye’nin en uzun kumsalına sahip. Bu sahil kumsal şeridi ayrıca dünyanın sayılı kumsalları arasında yer alıyor. İstanbul’dan kaçıp kafa dinlemek isteyenler Şarköy’ü de alternatifleri arasına almalılar bizce. Ayrıca su ürünü yemekleri ile de damak tadına hitap eden bir yer Şarköy.
akcakoca.jpg

Akçakoca – Düzce’nin Akçakoca ilçesi İstanbul’a ortalama 3,5 saat uzaklıkta bir ilçe. Farklı bir tatil yapmak isteyenler Akçakoca’da sakin bir tatil yapabilir.

Diğer tatil beldeleri

Şile
Sapanca
Göynük
Karasu
Kerpe
Kuzuluk
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Üst