İstanbula Yakın Kış Tatil Yerleri

mahir Harbi Aktif Üye
İstanbula Yakın Kışlık Tatil Yerleri, istanbul civarındaki kışın gezilecek yerler, istanbul da kışın nereye gidilir, istanbul da kışın gezilecek yerler

İstanbula Yakın Kış Tatil Yerleri

İstanbul'da kışın kafa dağatacağınız bir mekan arıyorsanız aşağıdaki mekanlar tam sizlik

Karaburun
İstanbul B.çekmece ye 60km uzaklıkta karadeniz kıyısında şirin bir belde. Muhteşem doğası, ormanları, kumsalı ve temiz havasıyla görülmeye değer yerlerden biri.

Kilyos
Kilyos diğer adıyla kumköy İstanbul’un en bilinen yakın tatil yerlerinden biridir. Yaklaşık 50 km uzaklığı sebebiyle genelde günübirlik olarak gezilmektedir. Yaz mevsimi özellikle hafta sonunda İstanbul’dan gelen tatilciler meşhur kumsalını doldurmaktadır.

Büyük Ada
İstanbul’a un bir ilçesi ve feribot ile çok kısa zamanda ulaşılabilmesi nedeniyle oldukça popüler bir tatil yeridir. Genelde hafta sonu günübirlik geziler ve piknik için tercih edilmekle birlikte konaklama imkanlarıda mevcuttur. İstanbul’dan ido nu seferleri ile ulaşmak mümkündür.ido.com.tr

Ağva
İstanbul’a 100km civarı uzaklığıyla yakın tatil yerlerinden birisidir. Hem yaz hemde kışın konaklama ve dinlenme için uygundur. Merkezi küçük bir kasaba görünümünde olan kilim koyu, gelin kayası, saklı köy ile ziyaretçileri kendine çekmektedir. Ağva özel aracınızla veya üsküdar’dan kalkan ağva otobüsleriyle ulaşabilirsiniz.

Burgaz Ada
Burgaz ada ya yine istanbula yakın bölgelerden birisi. Büyük Ada ile aynı vasıtalarla burgaz adaya ulaşabilirsiniz. Ada da ormanda uzun yürüyüşler yapabilir veya balık tutabilirsiniz.

Heybeli Ada
Heybeli Ada İstanbul’un Büyük Ada’dan sonra ikinci büyük adasıdır. Ulaşımı diğer adalar ile aynı şekildedir. Doğası ve temiz havasının yanında gezip görülebilecek önemli yerleride vardır. Sanutaryum, ruhban okulu görülmeye değer yerlerindendir.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Üst