Hatice Şendil Kimdir

cicozz Çocukluk cicozlarda saklı
Ünlü sinema ve dizi oyuncusu ayrıca tescilli güzel olan Hatice Şendil'in hayatı ve biyografisi hakkında bilgiler.

Hatice Şendil 2 Ağustos 1983 günü İstanbul’da dünyaya geldi. Annesi Selanik kökenli bir Antalyalı, babası ise Arnavut kökenli bir İstanbulluydu. İlköğretimini büyüdüğü şehir Antalya’da tamamladı.
Hatice Şendil
Lisans eğitimini işletme okuyarak tamamladıktan sonra 2 yıl Ayla Algan gibi büyük hocalardan oyunculuk eğitimi aldı. Kendisini inatçı, sıcakkanlı ve olgun olarak tanımlayan Hatice Şendil, “haksızlığa, vurdumduymazlığa ve sorumsuzluğa” tahammül edemiyor.

Ayrıca tescilli bir güzel olan Hatice Şendil 2001 yılında düzenlenen Miss Turkey yarışmasına katıldı üçüncü oldu. Daha sonra Türkiye’yi Miss Europe’da temsil etti ve bu yarışma da da üçücü oldu. Herkes onun diğer Miss Turkey’e katılanlar gibi mankenlik ya da sunuculuk yapacağını tahmin ediyordu ancak o kendisini oyunculuk alanında geliştirmek adına oyunculuk eğitimi almaya devam etti.

Oyunculuk eğitimini sınamanın vakti gelmişti ve televizyon dizilerine atıldı. İlk oynadığı dizi Veli Çelik’in yönettiği ve Hayri Aslan’ın yapımcılığını üstlendiği 2005 yılındaki Eylül diziydi ve burada Aziza’yı canlandırdı. Daha önce 2001 yılında Yeni Hayat dizisinde küçük bir rol alsa da bu yapım onun oyunculuğa atıldığı ilk yapım oldu

2007 yılında PANA Film’in yapımcılığını üstelendiği ve Hasan Kaçan’ın senaryosunu yazıp başrollerinde oynadığı dizide Gülpare karakteri ile bir komedi dizisinde boy göstermiş oldu. Burada PANA Film’le çalışmanın verdiği avantajla ertesi yıl oynayacağı ve adından söz ettireceği dizide yerini çoktan kapmıştı. Aynı yıl Keremcem’le başrolünü paylaştığı İki Yabancı dizisini çekti. Vadiden önce 2008’de kısa soluklu olan Yaban Gülü dizisinde başrol oynadı.

Kurtlar Vadisi Pusu dizisinin 2. Sezonunda yani 2008 yılında Polat Alemdar’ın emrivaki ile evlendiği eşi Ebru karakterini canlandırmaya başladı. Bu dizideki oyunculuğu takdire şayandı ve artık tüm Türkiye tarafından tanınan bir oyuncuydu. Dizide iki sezon oynadıktan sonra her Kurtlar Vadisi oyuncusunun kaçınılmaz sonu oldu ve dizide öldürülüp diziden ayrıldı.

Vadiden ayrıldıktan sonra birkaç bölüm Geniş Aile dizisinde gördüğümüz Hatice Şendil, 2010 yılında Erdal Özyağcılar ve İbrahim Çelikkol gibi isimlerle Karadağlar ismindeki dizide başrol oynadı. Karadağlar Show TV ekranlarında 40 bölüm olarak yayınlandı.

Karadağlar dizisinden sonra kısa süren bir Ustura Kemal serüveni yaşadıktan sonra en uzun soluklu başrolünde oynayacağı Dila Hanım dizisi onun için çok güzel bir fırsattı. Daha önce Kadir İnanır ve Türkan Şoray tarafından çekilen Dila Hanım filminin dizisi 62 bölüm sürdü. Erkan Petekkaye ile çok güzel bir ikili oluşturdular.

Şimdilerde Star TV ekranlarında yayınlanan Sadullah Şentürk’ün yönettiği ve başrollerini Özcan Deniz’le paylaştığı Kaderimin Yazıldığı Gün dizisinde Elif karakterini canlandırmaktadır.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
11B
LAL
Yanıtlar
0
Görüntülenme
33B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
9B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
8B
Üst