Erkan Petekkaya Kimdir

LAL
Moderatör
Ünlü sinema ve dizi oyuncusu Erkan Petekkaya'nın biyografisi hakkında bilgiler, Erkan Petekkaya'nın nereli olduğuna ve kaç yaşında olduğuna dair bilgiler bu konumuzda yer alıyor.

Erkan Petekkaya Hayatı

Erkan Petekkaya, 12 Aralık 1970 tarihinde Diyarbakır'da dünyaya geldi. Çocukluğunu İstanbul, Anadolu Yakası'nda geçirmiştir. Mehmet Karamancı İlkokulu'nda, daha sonra Bostancı Ortaokulu ve Fenerbahçe Lisesi'nde okumuştur. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nı kazanan Petekkaya, 1993'ten beri devlet tiyatrolarında kadrolu oyuncu olarak yer almaktadır. 1994 yılında kamera şakalarıyla tanıştığı televizyon dünyasındaki kariyerine, 1996 yılında "Güzel Günler" dizisiyle devam eder. 1998 yılında Aynalı Tahir adlı dizi için kamera karşısına geçer.
Erkan Petekkaya
Aşkına Eşkıya, Bedel, Japon Gelin ve Taştan Kalp projelerinde yer alan Petekkaya, Kanal D'de ekrana gelen Serseri adlı televizyon dizisinde canlandırdığı "Bülent" karakteriyle komedi alanında da rol alır. 2005 yılında Köpek dizisi ile ekranlarda görünmeye devam eder ve bu dizide canlandırdığı "Yılmaz" karakteriyle Beyaz İnci Televizyon Ödülleri'nde "En İyi Erkek Oyuncu" dalında aday gösterilir. 2005-2007 yayın döneminde ATV'de ekrana gelen Beyaz Gelincik adlı televizyon dizisinde Adana'lı zengin bir ailenin holding yöneticisi olan büyük oğlu Ömer'i canlandırmıştır.

2007 Ekim ayında başlayan Sessiz Fırtına adlı televizyon dizisinde Yiğit Sancaktar'ı canlandırmaktadır. Dizinin yayınına Mart 2008'de 19. bölümünün ardından son verilmiştir. Petekkaya yine 2008 de başka bir dizide (Star Tv) yer alarak Son Bahar adlı televiyon dizisinde Holding'de yönetici olan "Galip"'i canlandırmıştır.2010 yılında da Hanımeli Sokağı adlı dizi de oynamıştır, Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinde gaddar baba Ali Kaptan rolünü canlandırdı.

Ardından 2012-2014 yılları arasında ekranlara gelen Dila Hanım dizisinde, Hatice Şendil ile başröl oynadı ve Rıza bey karakterini canlandırdı.

2015 yılında yayınlanmaya başlayan ve büyük beğeni toplayan Paramparça dizisinde oynamaktadır.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
16B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
50B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
7B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
28B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Üst