FIFA 2012 nasıl olacak

deep Harbi Aktif Üye
FIFA 2012 Hakkında Bilgi

Electronic Arts Inc. (NASDAQ: ERTS) bugün, dünyanın en iyi spor video oyununa devrim yaratacak yenilikler kazandıracak olan yeni fizik motoru Futbolcu Çarpışma Motorunu duyurdu. İki yıldır üzerinde çalışılan yeni Futbolcu Çarpışma Motoru sayesinde FIFA 12’de sahadaki her durumda gerçek dünya fizik kuralları aynen uygulanacak. EA Canada’daki FIFA geliştirme ekibi tarafından yaratılan bu motor, gerçek dünya futbolundan esinlenilerek FIFA 12’ye kazandırılan büyük yeniliklerden yalnızca bir tanesi.

“FIFA 12’nin geçirdiği değişim evrim değil, gerçek anlamda bir devrim,” diyen ve son üç yılda 136 video oyun ödülü kazanan FIFA serisinin Baş Yapımcısı Kaz Makita, “Şimdiye kadarki en iyi ve en gerçekçi FIFA oyununu yaratmak için vizyonumuzu yansıtacak yeni bir teknolojiye ihtiyacımız vardı. Oyuncularımız Futbolcu Çarpışma Motorunun önemini anında görecek ve daha da önemlisi, hissedecekler” diye konuştu.

Oyunu tamamen değiştiren yeni Futbolcu Çarpışma Motoru, FIFA 12’nin PlayStation®3 bilgisayar eğlence sistemi ve Xbox 360® video oyun ve eğlence sistemindeki en büyük artılarından biri olacak. Oyuncular futbolcuların top mücadelelerini, top kapma çabalarını ve birbirine fiziksel temaslarını gerçek dünyadakine sadık biçimde tecrübe edebilecekler. Çarpışma Motoru, futbolcuların vücudundaki her bir temas noktasını gerçek zamanlı olarak hesaplayarak, her çarpışmada son derece doğal ve inanılır sonuçlar ortaya koyacak. Futbolcular topu kapmaya çalışırken birbirlerini itip çekiştirebilecek, hafif darbelerden daha rahat biçimde kurtulabilecekler.

Gerçek dünya futbolundan esinlenilen devrimsel oyun yenilikleri FIFA 12’nin daha derin ve etkileyici bir oyun sunmasını sağlayacak. Yeni Hassas Top Sürme özelliği ile hücum futbolcuları topa dokunuşlarında daha sağlam kontrole sahip olacaklar, Taktiksel Savunma özelliği ise savunmayı çok daha yeteneğe yönelik ve anlamlı hale getirecek. Profesyonel Futbolcu Zekası sayesinde futbolcu zeka ve performansında yeni nesle şahit olurken, yeni Kariyer Modu ile deneyiminizi daha da gerçek kılacak gerçek dünya hikayeleriyle karşılaşacaksınız.

Yeni Hassas Top Sürme özelliği ile dar alanlarda topu daha iyi kontrol edebilecek, hücum sırasında karar vermek için daha fazla zamana sahip olacak ve oyunun temposunu daha iyi kontrol edebileceksiniz. Hücumda yapılan yenilikler, baştan tasarlanan defans mekanikleriyle dengelenmiş durumda. Yeni Taktiksel Savunma özeliği ile savunmalar daha stratejik bir yön kazanacak, pozisyon alma, pas kesme ve top kapma eşit öneme sahip olacak.

Sahadaki futbolcular sahip oldukları Profesyonel Futbolcu Zekası sayesinde sahip oldukları yeteneklere, takım arkadaşlarının güçlü yanlarına ve özelliklerine dayanan kararlar verecek. Örneğin üstün görüş yeteneğine sahip oyuncular, diğer oyuncuların fark edemeyecekleri boş alanlara top kaçırabilecekler. Real Madrid’den Kaká, daha zayıf görüş yeteneğine sahip bir oyuncuya göre daha uzaktaki takım arkadaşlarının koşu yollarına pas atabilecek. Takımlar hücumlarını sahadaki oyuncularının güçlü yanlarına ve rakip oyuncularının zayıf yönlerine bağlı olarak şekillendirecekler ve maçların hem daha çeşitli, hem de daha gerçekçi olmasını sağlayacaklar.

FIFA 12 ayrıca gerçek dünya hikayelerini konu alan yeni bir Kariyer Modu da içeriyor. Futbolcu morali, saha içi kondisyonu ve ligde bulunduğunuz konum maçların sonuçlarına doğrudan etki edecek. Oyuncular sonuçlarını sahada görecekleri birçok karar vermek zorunda kalacak ve çok çeşitli faktörlerle yüzleşecekler.

Maç öncesinden bitiş düdüğüne kadar yeni ve taze görünmeyi hedefleyen FIFA 12, otantik maç günü deneyimi, yeni menü sistemi ile daha hızlı ve kolay dolaşım ve 500’ün üzerinde lisanslı takım da sunacak.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
5
Görüntülenme
24B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
15B
Yanıtlar
1
Görüntülenme
9B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
1B
Üst